Ročník 2017/2018

V rámci 7. reprezentačního plesu města v sobotu 24. února byla předána ocenění sportovcům za jejich úspěchy dosažené v sezóně 2017. Celkem osmnáct nominovaných jednotlivců a týmů si rozdělilo hlasy od 783 hlasujících. O vítězích se rozhodovalo elektronicky na hlasovací platformě D2.1 www.ridimricany.cz ve třech kategoriích.

Slavnostního předání cen se zúčastnil František Znamenáček čerstvý držitel čestného odznaku Vojty Náprstka. Toto veřejné uznání obdržel předseda místního Klubu českých turistů na podzim minulého roku u příležitosti 130 let od vzniku KČT. Skleně plakety pro vítěze ankety Říčanský sportovec roku náleží v obou věkových kategoriích dívkám.
V dospělých získala nejvyšší počet 353 hlasů orientační běžkyně Barbora Vyhnálková. Mistryně ČR v nočním orientačním běhu a mistryně ČR na krátké trati byla z účasti na slavnostním večeru omluvena z důvodu reprezentačního soustředění v Maďarsku.
Osobně si ocenění nejvyšší převzala vítězka kategorie jednotlivci mládež jedenáctiletá atletka Terezka Láchová. Ocenění získala za své výkony ve skoku vysokém, hodu kriketem a oštěpem nejen na Evropských atletických hrách. V anketě získala 289 hlasů. Následována úspěšnou devítiletou sportovní gymnastkou Anežkou Hanzálkovou. Pro oceněná třetí místa v kategorii jednotlivci dorazili rodiče sourozenců Vojtěchových. V kategorii dospělí převzala za cyklistu Jonáše ocenění maminka a za plavkyni Josefínu v kategorii mládež otec. Diplom s dárkovým balíčkem si převzal v kategorii dospělí za druhé místo „běžecký veterán“ Miloš Smrčka. Zakladatel běžeckého klubu v Říčanech a mnohaletý pořadatel Lesního běhu Říčany.
Z týmů si přišli převzít ocenění nejvyšší říčanští cyklotrialisté. Ti získali 353 hlasů. Za nimi se umístil nově vzniklý tým hokejistů HC MERKUR s 274 hlasy. Naopak za klub s dlouholetou tradicí, za šachové družstvo starších žáků (Klub šachistů Říčany 1925), převzala ocenění slečna Julie Vilímová. Tu snad „sladké“ ocenění týmu potěšilo více než individuální výsledek v anketě, kdy skončila těsně pod stupněm vítězů na nepopulárním čtvrtém místě.
 I pátý ročník ankety představil nové sportovní tváře a seznámil s jejich významnými sportovními úspěchy. Jsme hrdí, že Říčany jsou domovem tolika šikovných individuálních sportovců i sportovních týmů. Všem sportovcům GRATULUJEME a přejeme pevné zdraví do mnoha dalších úspěšných sezón.

Kategorie DOSPĚLÍ                                                                                                                                                                  počet hlasů

1.

Barbora Vyhnálková (orientační běh, 19 let)